In 2009 heeft het Bonnefantenmuseum in Maastricht vol trots haar jubileumjaar gevierd. Dit is gebeurd met doorlopende en afwisselende tentoonstellingen, evenementen en een grandioos jubileumfeest in oktober.
De verwachting is dat er in 2009 in ieder geval 109.000 bezoekers zijn geweest. Belangrijkste trekkers in 2009 zijn de volgende tentoonstellingen geweest: "Palazzo", "Jordaens", "Gejaagd door de Maagd – de Dianatapijten van het Rijksmuseum", "Exile on Main St." en "Live Forever: Elizabeth Peyton".
Twee tentoonstellingen “extra-muros” hebben daarbij de aandacht van het publiek weten te krijgen: "De Oversteek, een presentatie moderne en hedendaagse sculptuur" in kasteel Oud-Rekem in België. En "Brueghel in business – Bonnefanten op Schiphol": een aantal schilderijen uit de collectie Bonnefantenmuseum op Schiphol. Deze laatste schilderijen zijn nog tot februari 2010 te zien.
Maar de eindstreep is nog niet bereikt: het museum biedt tijdens de vakantie, tot en met 3 januari 2010, de speciale kerstrondleidingen "Family and Friends" aan. Deze rondleidingen op de afdelingen oude – en hedendaagse kunst, zijn geïnspireerd op de aanwezigheid van talrijke portretten in het Bonnefantenmuseum. Kijk voor meer informatie op www.bonnefanten.nl.