16 maart 2009 - De BankGiro Loterij stuurt nieuwe deelnemers naar het museum. Nederlanders ontvangen deze week een brief van de loterij met daarin een speciale kaart. Wie deze activeert en lid wordt van de BankGiro Loterij kan er, samen met een introducé, gratis mee naar een van de dertig deelnemende musea. Dit zijn bijvoorbeeld Het Spoorwegmuseum, Museum van Speelklok tot Pierement, Van Goghmuseum of het Kröller-Müller Museum.
In heel Nederland ontvangen mensen een brief van de BankGiro Loterij op hun deurmat, met daarin het aanbod deelnemer te worden van de BankGiro Loterij. Daarmee maken ze kans op mooie prijzen, zoals de jaarlijkse prijs van 1 miljoen euro maar ook op de speciale actieprijzen waarbij een week lang, ieder uur een winnaar van € 37.500,- bekend wordt gemaakt. Meer informatie en aanmelden op www.iederuur.nl.
De BankGiro Loterij wil zoveel mogelijk mensen kennis laten maken met de vele interessante musea die Nederland rijk is. Daarom krijgen nieuwe en bestaande deelnemers die loten kopen tijdens de campagne, gratis toegang voor twee personen bij een van de deelnemende musea. Zij dienen daarvoor de geactiveerde BankGiro Loterij Card uit de campagnebrief in te leveren bij het deelnemende museum van hun keuze.
Actieperiode is van 1 april tot en met 25 mei 2009. Deelnemende musea zijn:
Cobra Museum, Zuiderzeemuseum, Teylers Museum, Centraal Museum Utrecht, Naturalis, Rijksmuseum, Het Spoorwegmuseum, Amsterdams Historisch Museum, Kröller-Müller Museum, Mauritshuis, Groninger Museum, Museum Boijmans van Beuningen, Openluchtmuseum, Singer Laren, Aviodrome, Museum Volkenkunde, Kunsthal, Museumstoomtram Hoorn-Medemblik, Van Abbemuseum, Tropenmuseum, Nederlands Fotomuseum, NAi, Bonnefantenmuseum Maastricht, Gemeentemuseum Den Haag, Joods Historisch Museum, Anne Frank Stichting, Graphic Design Museum, Foam_Fotografiemuseum Amsterdam, Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, Museum van Speelklok tot Pierement, Van Goghmuseum.